Nici PDONici PDO – czym są, rodzaje, zastosowanie, wskazania i efekty
img-blog_big1

Nici PDO – czym są, rodzaje, zastosowanie, wskazania i efekty

Każda dziedzina stara się wytworzyć coś, co będzie alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Jest tak również w medycynie estetycznej. Odpowiedzią na chirurgiczne zabiegi są nici PDO – bezinwazyjna metoda z Korei Południowej. Nici PDO to nici liftingujące polidioksanowe, które są stosowane na świecie już od wielu lat. Praktyka w Polsce sięga już także kilku dekad, nie jest to wymysł ostatniego sezonu, ale sprawdzony sposób na skuteczną poprawę swojego wyglądu

Polidioksanon – właściwości

PDO, czyli wspomniany polidioksanon to związek, który ulega hydrolizie i w konsekwencji rozkłada się do monomerów (na początku) i dwutlenku węgla z wodą (w dalszej kolejności). Woda i dwutlenek węgla to obojętne związki dla organizmu, dlatego wykazują zgodność tkankową. Ich stosowanie jest bezpieczne dla pacjentów, a pożądany efekt uzyskuje się natychmiast po wykonaniu zabiegu.  

Nowoczesne nici PDO – zastosowanie 

Współczesna medycyna estetyczna proponuje zastosowanie nici PDO osobom, które chcą:

  • podnieść opadające tkanki, 
  • zlikwidować zmarszczki i wygładzić skórę (zarówno twarzy, jak i dekoltu), 
  • zwiększyć poziom nawilżenia i elastyczności skóry, 
  • wykonać lifting piersi bez stosowania metod chirurgicznych, 
  • wyrównać kontur linii żuchwy, usunąć tzn. „chomiki”
  • poprawić wygląd trudno dostępnych miejsc – np. górnej wargi, powieki lub rowka między policzkiem a nosem – bruzdy nosowo-wargowej. 

Wymienione zastosowania to tylko przykłady. Dostępność różnych rodzajów nici znacznie poszerza przeznaczenie tych artykułów. Szczegółowe opisy są dostępne m.in. na stronie naszej hurtowni Medical Concept. Każda z nici PDO, niezależnie od tego czy jest do liftingu twarzy, czy ma skorygować wygląd ramion, została scharakteryzowana tak, aby specjaliści z gabinetów mieli rzetelne informacje. Ofertę kierujemy do osób zaopatrujących miejsca poświęcone zabiegom medycyny estetycznej.

Rodzaje nici PDO 

Jakie nici PDO zyskały największą popularność? Są to: 

Nici zwykłe, nazywane też nićmi basic to pojedyncze włókno polidioksanonu. Jest szczególnie przydatne do łączenia z innymi wariantami. Specjaliści tworzą konfiguracje, które ułatwiają osiągnięcie celu. Nici haczykowe BARB4 to z kolei grube nici maksymalizujące efekty liftingu. Nici Anchor zalecane są szczególnie podczas poprawiania owal twarzy lub konturowania jej kształtu, a nici haczykowe MAX wybiera się często do redukcji zmarszczek.  Każdy z tych rodzajów można dopasowywać jednak także do innych rezultatów w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Efekty uzyskiwane dzięki zastosowaniu nici PDO

Zakres działania nici PDO jest szeroki, a efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli w czasie zabiegu pojawią się zaczerwienienia lub obrzęki, wystarczy odczekać 2-3 dni, by działania niepożądane minęły. Ewentualne reakcje alergiczne dotykają mniejszą liczbę pacjentek i zawsze są stanem przejściowym. Więcej informacji na temat przeciwwskazań, zastosowania i rodzajów nici PDO, znajdziesz w artykułach, które publikujemy jako hurtownia Medical Concept.

Na górę